چگونه میتوان شکستگی از کاشت ناخن جلوگیری کرد؟

دلایل مختلفی برای شکستن ناخن های مصنوعی وجود دارد که می تواند بسیار خسته کننده باشد. به خصوص اگر ناخن های مصنوعی جدید و چند روزه تان آسیب دیده باشد. به همین دلیل است که بهتر است شایع ترین دلایل این مشکل و همچنین راه های پیشگیری از آنها را بدانید. اگر قبلاً مشکل مشابهی داشته اید، این پست ممکن است برای شما نیز مفید باشد.

در مورد کاشت ناخن مصنوعی، دقت از سوی متخصص ناخن مهم است. یک کاشت ناخن ضعیف می تواند به راحتی با یک ضربه کوچک جدا شود. از طرفی احتیاط و استفاده صحیح از سوی شما نیز مهم است.

چرا ناخن های مصنوعی می شکنند؟

علل شکستن ناخن های مصنوعی

علل شایع شکسته شدن بیش از حد ناخن های مصنوعی عبارتند از: حذف مایع آماده سازی چربی زدا (پرایمر) و همچنین وضعیت ناخن های طبیعی قبل از کاشت. در مورد ناخن های نازک و ضعیف ممکن است مشکلاتی از نظر چسبندگی و ساختمان ناخن وجود داشته باشد و این خطر در هنگام کاشت ناخن بر روی ناخن های جویده شده نیز قابل توجه است.

چرا ناخن های مصنوعی کنده می شوند؟

آماده سازی نامناسب صدف ناخن یکی از شایع ترین علل است. قبل از ساختن ناخن مصنوعی، تمیز کردن ناخن های طبیعی از انواع کثیفی، چربی بسیار مهم است. بستر سازی مناسب و کامل برای کاشت ناخن بسیار مهم است. این روشن تنها راه کاشت ناخن محکم و بادوام است که کنده نمی شود.

شایع ترین علل کنده شدن کاشت ناخن

یکی دیگر از مشکلات بسیار رایجی که می تواند باعث کنده شدن کاشت ناخن شود، اختلاط نادرست مواد اولیه در کاشت های اکریلیک و ژله ای است.

علل رایج افتادن کاشت ناخن چیست؟

افتادن کاشت ناخن معمولاً در اثر هواگرفتن کاشت ناخن ایجاد می شود. هوادهی زمانی اتفاق می‌افتد که ناخن‌های مصنوعی در همه جای ناخن‌های طبیعی به‌خصوص در نزدیکی بستر ناخن به‌ درستی هواگیری نشده باشند. در این حالت مواد با کوتیکول یا پوست چسبنده تماس پیدا می کند و باعث هوادهی می شود.

دلایل افتادن ناخن مصنوعی چیست؟

هوادهی با آماده سازی کافی بستر ناخن مصنوعی و برداشتن کوتیکول ناخن (اگر ناخن مصنوعی روی پوست چسبانده نشود)، قابل اجتناب است.

ترمیم کاشت ناخن آسیب دیده

ترمیم کاشت ناخن آسیب دیده

اگر کاشت ناخن ساخته شده با اکریلیک یا ژل شما آسیب دیده یا شکسته است، امکان ترمیم آن وجود دارد. در این صورت می توان قسمت آسیب دیده را با کمک ابریشم یا فایبرگلاس بدون برداشتن ناخن مصنوعی ترمیم کرد.

ایا ناخن مصنوعی ترمیم میشود؟

در مقابل، ناخن های چسب زده (ناخن های مصنوعی) قابل ترمیم نیستند. در این صورت ناخن مصنوعی باید به صورت کامل برداشته شود و دوباره کار شود.

معایب کاشت ناخن ضخیم چیست؟

معایب کاشت ناخن ضخیم

یک اشتباهی که بیشتر ناخن کارهای مبتدی مرتکب میشوند زمانی است که تکنسین کاشت ناخن، کاشتی انجام میدهد که خیلی ضخیم است. این نه تنها اثر غیرطبیعی دارد، بلکه اگر با یک ضربه شکسته شود، سطح طبیعی ناخن نیز راحت تر آسیب می بیند.

کاشت ناخن برای ناخن های ضعیف

اگر یک متخصص ناخن حرفه ای با مواد اولیه مرغوب کار کند، می توان کاشت ناخن را روی انواع ناخن های نازک تر و ضعیف تر نیز انجام داد. برای ناخن های نازک و ضعیف، از متد اکریلیک و همچنین استفاده از ویتامین های تقویت کننده ناخن توصیه می شود. آنها صدف ناخن را قوی تر می کنند، بنابراین هیچ مشکلی برای کاشت ناخن تان و چسبندگی مواد کاشت ناخن وجود نخواهد داشت.

چگونه باید چسبندگی مواد کاشت ناخن زیاد کرد؟

چسبندگی مواد کاشت ناخن

مشکلات چسبندگی به خصوص در مورد ناخن های تکه تکه و ضعیف رخ می دهد. بستر سازی کامل صدف ناخن به منظور چسبیدن و ماندگاری ناخن مصنوعی بسیار مهم است. آلودگی های چرب و روغنی باید از سطح ناخن پاک شوند و استفاده از پرایمر ضروری است. پس از آن، ناخن را نباید با دست لمس کرد.

12 نکته برای داشتن ناخن های سفت و قوی

تغییر در عادات سبک زندگی و تغذیه ممکن است به تقویت ناخن ها کمک کند. هیدراته ماندن، مصرف مکمل بیوتین و اجتناب از برخی مواد شیمیایی تنها برخی از مواردی است که می توانید امتحان کنید.

ما همیشه می‌توانیم در سبک زندگی و عادات خود تغییراتی ایجاد کنیم تا به تقویت ناخن‌هایمان کمک کنیم و آنها را به جایی که می‌خواهیم برسانیم.

در اینجا 12 نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای تقویت ناخن های خود در کوتاه ترین زمان استفاده کنید.

 1. مکمل بیوتین مصرف کنید

بیوتین که با نام های ویتامین H و ویتامین B7 نیز شناخته می شود، یکی از ویتامین های گروه B است. از آنجا که این ویتامین محلول در آب است، در بدن ذخیره نمی شود، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که روزانه آن را مصرف می کنید.

بیوتین می تواند به تقویت مو و ناخن کمک کند. همچنین به عملکرد صحیح سیستم عصبی بدن کمک می کند.

بیوتین را می توان در غذاهایی مانند ساردین، تخم مرغ پخته شده و حبوبات یافت یا می توانید از مکمل های ویتامین B استفاده کنید.

قبل از مصرف مکمل بیوتین با متخصص ناخن یا مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این کار برای شما بی خطر است.

 1. قرار گرفتن در معرض آب را به حداقل برسانید.

خیساندن بیش از حد ناخن ها در آب باعث می شود ناخن های شما ضعیف و شکننده شوند. هنگام شستن ظروف دستکش بپوشید و سعی کنید هنگام حمام کردن دستان خود را کمتر زیر آب نگه دارید.

البته غیرممکن است که همیشه از زیر آب رفتن دستان خود اجتناب کنید، اما این کاری ست که باید به آن توجه داشت.

 1. بدنتان را هیدراته نگه دارید

نوشیدن آب کافی برای سلامتی ضروری است و سلامت ناخن نیز از این قاعده مستثنی نیست. بدون رطوبت کافی، ناخن ها شکننده شده و به راحتی می شکنند و پوسته پوسته می شوند. نوشیدن آب کافی به آنها کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کرده و قوی بمانند.

 1. به رژیم غذایی خود توجه کنید

مطمئن شوید که یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و متنوع و همچنین مصرف مولتی ویتامین با مواد معدنی دارید. رژیم غذایی نامناسب همراه با کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی می‌تواند بر کل بدن شما – از جمله ناخن‌هایتان – تأثیر بگذارد.

قبل از شروع استفاده از مکمل های جدید با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا در مورد تداخل مکمل ها با داروهای تجویزی یا مصرفی که از قبل دارید مصرف می کنید تداخل نداشته باشند تا خدای ناکرده خطرات دیگری برای شما پیش نیاد.

 1. از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید.

بسیاری از لاک ها یا درمان ها حاوی مواد شیمیایی خطرناک هستند که در واقع می توانند ناخن ها را ضعیف کنند. از پاک کننده های لاک ناخن که حاوی استون هستند باید اجتناب کرد زیرا می تواند به ناخن ها آسیب برساند و ناخن هایتان را خشک کنند.

به دنبال لاک های غیر سمی و تقویت کننده ناخن و همچنین لاک پاک کننده های بدون استون باشید.

 1. در صورت امکان از استفاده از ناخن های ژل یا اکریلیک خودداری کنید.

در حالی که کاشت ناخن به عنوان یک جایگزین آسان برای کسانی که در رشد ناخن های خود مشکل دارند، تبلیغ می شود، استفاده مکرر می تواند باعث کنده شدن ناخن های شما شود که آنها را ضعیف می کند. اما اگر همچنان می‌خواهید کاشت ناخن انجام دهید، حتما به ناخن‌هایتان در بین چند بار ترمیم کاشت ناخن، استراحت دهید.

12 نکته برای داشتن ناخن های سفت و قوی
12 نکته برای داشتن ناخن های سفت و قوی
 1. کمتر از لاک ناخن استفاده کنید

در همین راستا، اگرچه لاک ناخن زیبا به نظر می رسد، ناخن های شما نیاز به تنفس دارند. استفاده مداوم از لاک، حتی لاک غیر سمی، می تواند ناخن را ضعیف کند.

پس از استفاده از لاک به مدت یک هفته یا بیشتر، لاک را با یک لاک پاک کن بدون استون پاک کنید و سپس اجازه دهید ناخن های شما به مدت یک هفته بدون لاک باشد.

 1. ناخن های خود کوتاه نگه دارید

ناخن‌های بلند بیشتر احتمال شکنندگی دارند و لای بعضی وسایل گیر کنند، در حالی که ناخن‌های کوتاه‌ تر احتمال شکسته شدن و ترک خوردن را کاهش می‌دهد و به قوی نگه داشتن آن‌ها کمک می‌کند.

 1. از ناخن های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید

از ناخن های خود برای باز کردن قوطی نوشابه استفاده نکنید. از یک گیره کاغذ برای برداشتن چیزی که در یک فضای کوچک گیر کرده است استفاده کنید. استفاده از ناخن به عنوان ابزار می تواند منجر به شکستگی و خرد شدن ناخن شود که به نوبه خود می تواند ناخن را ضعیف کند.

 1. از لوسیون ناخن استفاده کنید

بعد از پاک کردن لاک ناخن اگر فکر می‌کنید به اندازه کافی بدن تان اب کافی ندارد ، از کرم دست روی دست‌هایتان استفاده کنید و مطمئن شوید که ناخن‌هایتان را مرطوب می‌کنید. می توانید این کار را هر بار که دستان خود را می شویید انجام دهید.

 1. نحوه سوهان زدن ناخن های خود را تغییر دهید.

سوهان زدن ناخن ها در یک حرکت رفت و برگشتی مانند اره می تواند ناخن های شما را ضعیف کند. در عوض، آنها را در یک جهت حرکت دهید.

همچنین، به راحتی از کناره های ناخن استفاده کنید، زیرا سوهان زدن بیش از حد آن می تواند ناخن را ضعیف کند.

 1. با پزشک خود صحبت کنید

اگر چندین کار را برای چندین هفته امتحان کرده اید و هیچ تغییری در ناخن های خود مشاهده نکرده اید، به یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست دیگر مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند به ناخن‌های شما نگاهی بیندازند و در مورد وضعیت عادی و سلامت کلی‌ تان نظر دهند.

در صورت نیاز، آنها می‌توانند یک درمان ناخن قوی تجویز کنند که می‌تواند به تقویت ناخن‌های شما کمک کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نسبت به سایر مواد شیمیایی مضر موجود در محصولات مراقبت از ناخن هشدار می دهد.

محصولات ضدعفونی کننده

اگر از ضدعفونی کننده دست استفاده می کنید، سعی کنید آن را به ناخن هایتان نزنید و در حد اعتدال از آن استفاده کنید. ضدعفونی کننده مبتنی بر الکل ناخن ها (و دست ها) را خشک می کند و منجر به شکنندگی ناخن ها می شود.

پوشیدن دستکش لاستیکی

هنگام شستن ظروف و … یا تمیز کردن خانه، دستکش لاستیکی بپوشید. بسیاری از محصولات پاک کننده یا دستمال مرطوب حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند ناخن را ضعیف کنند. دستکش به شما کمک می کند تا از تماس با این مواد شیمیایی جلوگیری کنید.

استفاده از شامپوی مناسب

اگر از شامپویی استفاده می‌کنید که موها خشک می‌کند یا قصد دارید چربی ها را از بین ببرد (یعنی مخصوص موهای چرب)، ممکن است ناخن‌های شما را خشک کند و باعث ضعیف یا شکننده شدن ناخن‌ها شود.

سعی کنید شامپوی خود را به مدت چند هفته عوض کنید و ببینید آیا تفاوتی را مشاهده می کنید.

سخن اخر

ناخن‌ها می‌توانند پیام‌های زیادی داشته باشند و ناخن‌های ضعیف یا شکننده ممکن است شما را به خودآگاهی برساند. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تقویت ناخن ها و بهبود آنها انجام دهید.

اگر درمان های مختلفی را امتحان کرده اید و هیچ کمکی به شکندگی و قوی تر کردن ناخن هایتان نمی کند، به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است یک بیماری زمینه‌ای وجود داشته باشد که باعث نازک یا شکننده شدن ناخن‌ها شود، و تنها با درمان علت اصلی، ناخن‌های شما می‌توانند دوباره قوی شوند.

کاشت ناخن در خانه برای خود و کودکان

کاشت ناخن مصنوعی (Artificial nails) یکی از محبوب ترین روش برای تست جذاب تر شدن ناخن هاست.اما اگر کاشت ناخن را دوست دارید یا اینکه نمیخواهید هزینه اضافی برای زیبایی ناخن هایتان بکنید در صورت داشتن امکانات میتوانید در منزل این کار را انجام دهید. هر گز محدودیت زمانی برای یاد گرفتن کاشت ناخن در منزل وجود ندارد و هر زمان و دوره ای میتوانید این حرفه را یاد بگیرید. قبل از شروع مطلب بهتر است بدانید اِکستِنشِن ناخن (به انگلیسی: Nail Extensions) اضافه کردن ناخن که ما به صورت عامیانه (کاشت ناخن) میگوییم. پس هر جا اکستنشن ناخن دیدید همان کاشت ناخن است.

اموزش کاشت ناخن در خانه بدون دستگاه

در صورت یادگیری این حرفه نمیتوانید این کار را در آرایشگاه انجام دهید چون به این کاشت ، کاشت ناخن موقت میگویند. برای فعالیت در یک آرایشگاه زنانه یا سالن کاشت ناخن نیاز به گذراندن دوره کاشت ناخن در یک آموزشگاه کاشت ناخن میباشید.

کاشت ناخن مصنوعی چیست؟

کاشت ناخن مصنوعی

اگر ناخن‌های کوچکی دارید که گزینه مناسبی برای طراحی ناخن مدرن نیستند، کاشت ناخن مصنوعی بهترین گزینه برای ناخن های شماست. این روش بهترین و آسان ترین و سریع ترین روش برای بلندتر کردن ناخن هایتان میباشد. شما می توانید آن را توسط یک متخصص ناخن انجام دهید یا آن را در خانه خودتان انجام دهید. اکستنشن ناخن سریعترین روش برای مانیکور های طولانی و زیبای ناخن هایتان است. اگر می خواهید اکستنشن ناخن را در خانه امتحان کنید، ما انواع مختلفی از اکستنشن ناخن را که باید در مورد آنها بدانید را فهرست می کنیم.

نحوه انجام کاشت ناخن در خانه – گام به گام

نحوه انجام کاشت ناخن در خانه

مواد لازم برای کاشت ناخن در خانه

برای انجام کاشت ناخن در خانه میتوانید آموزش زیر را دنبال کنید آموزش زیر همان کاشت ناخن موقت میباشد . برای انجام کاشت ناخن دائمی میتوانید به مرکز کاشت ناخن سایه در سعادت آباد مراجعه کنید و بهترین خدمات را با دیزاین های جدید دریافت کنید.

شما به لوازم و وسایل زیر نیاز دارید:

 • لاک ناخن
 • چسب ناخن
 • سوهان دستی یا برقی
 • بافر
 • فشار دهنده کوتیکول
 • نیپر کوتیکول
 • ناخن گیر
 • تیپ کاشت ناخن
 • لاک

مراحل انجام کاشت ناخن

کاشت ناخن در خانه با وسایل ساده بدون چسب

مرحله 1: قبل از شروع فرآیند کاشت، دست های خود را با آب و صابون بشویید تا ناخن های شما تمیز و عاری از کثیفی باشد. سپس با کمک استون، هرگونه لاک ناخن روی صدف ناخن هایتان را پاک کنید.

مرحله 2: از فشار دهنده کوتیکول برای عقب راندن کوتیکولها استفاده کنید. این کار فضای بیشتری برای قرار دادن ناخن مصنوعی در اختیار شما قرار می دهد.

مرحله 3: در مرحله بعد، بستر ناخن طبیعی خود را با سوهان نرمی صاف کنید. اینکار به پاک شدن چربی روی صدف و ایجاد زبری صدف ناخن و در نهایت به چسبندگی بهتر تیپ به صدف ناخن کمک میکند.

مرحله 4: اگر به طور طبیعی ناخن های بلندی دارید، باید هم قد و هم لبه های آنها را کوتاه کنید تا از چسبندگی بهتر ناخن های مصنوعی اطمینان حاصل کنید.

مرحله 5: اندازه تیپ مناسب را برای انگشتان خود انتخاب کنید. این یک نکته مهم است زیرا انتخاب اندازه نادرست تیپ ممکن است باعث شود مانیکور شما غیر طبیعی و ناهموار به نظر برسد. سعی کنید تیپی را انتخاب کنید که با منحنی صدف ناخن تان مطابقت داشته باشد. اگر نمیتوانید اندازه دقیق تیپ را انتخاب کنید سعی کنید نوک تیپ کمی پهنتر باشد چون نوک پهن را میتوانید نوک تیز یا باریک بکنید.

مرحله 6: در این مرحله تیپ ها را با چسب به ناخن هایتان بچسبانید. چسب را روی ناخن ها و همچنین روی قسمت های توخالی نوک صدف ناخن تان بمالید بعد تیپ را در روی چسب صدف ناخن گذاشته با دو تا انگشت خود فشار دهید تا حباب های هوا ما بین صدف و تیپ ایجاد نشود.

مرحله 7: به مدت 30 ثانیه کمی فشار وارد کنید تا ناخن های مصنوعی بستر ناخن طبیعی شما را بگیرند.

مرحله 8: در این مرحله هم ، از قیچی استفاده کنید تا به ناخن های خود طول دلخواه را بدهید. شما می توانید آن را به دلخواه شکل دهید.

مرحله 9: نوک و کناره های ناخن مصنوعی خود را به آرامی و با حوصله سوهان بزنید. با بافر از روی ناحیه ای که ناخن طبیعی به نوک مصنوعی می رسد سوهان زدن را شروع کنید. این کار به صاف شدن سطح و ظاهری طبیعی صدف ناخن تان کمک می کند. از سوهان کشیدن زیاد روی ناخن‌های طبیعی خودداری کنید زیرا می‌تواند به آنها آسیب برساند. فقط نوک تیپ را صاف کنید.

سوهان کشیدن کاشت ناخن
کاشت ناخن در خانه

مرحله 10: ناخن های خود را با استفاده از یک برس تمیز کنید و سپس لاک ناخن مورد نظر خود را بزنید.

کاشت ناخن موقت در خانه

رنگ لاک ناخن ژل براق به اندازه ای زیبا و اندازه کلاسیک است که ناخن های شما را شبیه سلبریتی ها می کند. این تنها چیزی است که برای زیبا نگه داشتن ناخن هایتان در 24*7 نیاز دارید.

سوالات متداول:

ماندگاری کاشت ناخن مصنوعی چقدر است؟

بسته به اینکه کارتان چقدر باشد- کاشت ناخن می تواند بین 3 هفته تا 4 هفته ماندگاری داشته باشد. همانطور که ناخن طبیعی شما شروع به رشد می کند، ممکن است متوجه شکافی بین کوتیکول و کاشت ناخن تان شوید این موقع است که باید ناخن های مصنوعی تان ریموو شوند.

کدام نوع کاشت ناخن بهتر است؟

وقتی صحبت از طول عمر می شود، کاشت ناخن ژل بهتر است. این کاشت می تواند بیش از سه هفته دوام بیاورند. از طرف دیگر کاشت های های اکریلیک بعد از سه هفته تا 4 هفته نیاز به برداشتن یا ترمیم مجدد دارند.

معایب کاشت ناخن چیست؟

کاشت ناخن اگر به طور مکرر و نادرست انجام شود ممکن است به بستر ناخن طبیعی شما آسیب برساند. کاشت ناخن ضعیف و نادرست ممکن است رشد طبیعی ناخن را کمتر کند. پس از برداشتن کاشت ناخن، ناخن های خود را با محصولات مراقبت از ناخن درمان کنید. این کار به بازیابی دوباره سلامت ناخن های شما کمک می کند.

برای انجام اموزش و خدمات کاشت ناخن حرفه ای در سعادت اباد با مرکز ما تماس بگیرید.

مرکز  کاشت ناخن سایه:شهرک غرب – سعادت آباد
آدرس:سعادت آباد- صرافهای شمالی- خیابان نوزدهم شمالی- پلاک 0- واحد 0
☎️ تلفن ثابت :    0-۰۲۱  ::  0-۰۲۱ 
📱تلفن همراه :0
آموزش کاشت ناخن در خانه برای کودکان
آموزش کاشت ناخن مصنوعی رایگان

معرفی انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن با پودر چیه؟

کاشت ناخن پودری یکی از روش‌هایی است که در آن از یک پودر فوق العاده نازک و ترکیبی از پلیمرها، رنگدانه‌ها و عوامل دیگر برای ساختن ناخن‌های مصنوعی استفاده می‌شود. در این فرآیند ابتدا ناخن طبیعی شما تمیز می‌شود و سپس یک لایه و پایه از پلاستیکی نازک روی آن قرار می‌گیرد. سپس پودر رنگی روی پایه پلاستیکی ریخته می‌شود و با استفاده از مایع آکریلیک، پودر به شکل سفت و سختی تبدیل می‌شود.

کاشت ناخن پودری به عنوان یک کاشت پرطرفدار در مرکز کاشت ناخن سعادت آباد میباشد که میتوانید با مراجعه با این مرکز بهترین خدمات ناخن را دریافت کنید.

کاشت ناخن با پودر به دلیل استحکام بالا و انجام انواع دیزاین ها و همچنین به دلیل سازگاری با اب و هوای گرم و خشک ایران یکی از پرطرفدارترین کاشت ها در ایران و در دنیا است.

کاشت ناخن با پودر

این نوع کاشت با استفاده از پودر و مایع اکریلیک انجام میشود. پودر کاشت ناخن انواع مختلفی دارد و میتوان کاشت های زیبایی با پودر انجام داد.

مزایای کاشت ناخن با پودر

این روش مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر کاشت ناخن دارد. به عنوان مثال، ناخن‌های پودری با دوامی بیشتری نسبت به ناخن‌های ژلی دارند و همچنین ظاهری بسیار طبیعی‌تر دارند. همچنین، امکان ساخت ناخن‌های با طرح‌ها و شکل‌های مختلف نیز در این روش وجود دارد. با این حال، باید توجه داشت که کاشت ناخن پودری نیاز به تجربه و مهارت دارد و اگر به درستی انجام نشود، ممکن است به ناخن‌های شما صدمه‌برساند.

کاشت ناخن میکس چه کاشتی است؟

کاشت ناخن میکس

کاشت ناخن میکس همان کاشت ناخن با پودر است با این تفاوت که سطح این کاشت  با یک لایه ژل (تاپ شاین ژلیش ) پوشیده شده است و درخشندگی بالایی به کاشت میدهد ولی توجه کنید که این کاشت رنگ لاک های دیگر را به خود نمیگیرد .

کاشت ناخن میکس یا همان میکس ناخن، یک ترکیب از دو روش کاشت ناخن پودری و ژلی است. در این روش، ابتدا مانند روش کاشت ناخن ژلی، یک لایه از ژل روی ناخن طبیعی قرار داده می‌شود و سپس با استفاده از پودر ناخن، جلوی لایه ژلی را پوشش می‌دهیم. در نهایت، ناخن با استفاده از لامپ UV یا LED خشک می‌شود.

مزایای کاشت ناخن میکس

این روش، مزایایی از هر دو روش کاشت ناخن پودری و ژلی دارد. مانند کاشت ناخن پودری، ناخن‌های میکس دارای دوام بیشتری هستند و مانند کاشت ناخن ژلی، امکان ساخت ناخن با طرح و شکل مختلف وجود دارد. همچنین، ناخن‌های میکس با دوامی بیشتری نسبت به ناخن‌های ژلی و طبیعی‌تر از ناخن‌های پودری هستند. با این حال، همانند سایر روش‌های کاشت ناخن، انجام این روش نیز به تجربه و مهارت ناخن‌گری نیاز دارد.

کاشت ناخن بیبی بومر

کاشت ناخن بیبی بومر

کاشت ناخن بیبی بومر که به کاشت آمبره هم معروف است نوعی از کاشت ناخن پودری است. در این کاشت از دو رنگ پودری استفاده میشود که اصولا رنگ هلویی پایه کار است. تکنیک این کاشت به صورت سایه روشن است یعنی انتهای کاشت از طرف کوتیکول ناخن از رنگ تیره استفاده میشود و به سمت نوک ناخن رنگ مواد به سفیدی یا روشنی (حالت سایه روشن) میزند.

 کاشت ناخن فرمر چیست؟

کاشت ناخن فرمر

در این نوع کاشت ناخن از فرمر که یکی از ابزار های کاشت است استفاده میشود . استفاده از این ابزار را ناخن کار تشخیص میدهد ولی اگر ناخن شرایط زیر را داشته باشد از فرمر استفاده میشود:

ناخن هایی با صدف کوتاه، ناخن های خمیده، ناخن های نازک و آسیب دیده، ناخن شکسته، کاشت های شیشه ای

برای انجام کاشت های شیشه ای استفاده از فرمر ظاهر زیباتری نسبت به تیپ های شفاف به ناخن می دهد.

کاشت ناخن گریم را هم بشناسید

کاشت ناخن گریم

کاشت گریم یکی دیگر از جذاب ترین و زیبا ترین کاشت ها است .این کاشت  مناسب برای ناخن های پهن وکوتاه است . ترمیم این نوع کاشت بسیار راحت تر از کاشتهای دیگر است .

استحکام و ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه کاشت ها دارد و ناخن کار باید از سرعت عمل بالا و کنترل مواد و استفاده از قلم مو های گرد برخوردار باشد. این کاشت نسبت به دیگرکاشتها هزینه بالاتری دارد .

کاشت ناخن گریم

کاشت گریم مدل های مختلفی دارد:

1-کاشت گریم ناخن فرنچ دائم
2-کاشت گریم استیند گلس
3-کاشت گریم فول گلس
4-کاشت گریم ماربل درای
5-کاشت گریم موزاییکی یا گلاشیر
6-کاشت گریم اج (edje)

آناتومی ناخن و کاشت ناخن

آناتومی ناخن شامل قسمت‌های مختلفی از ناخن است که برای کاشت ناخن بسیار مهم است. در واقع، برای انجام کاشت ناخن، باید با ساختار و آناتومی ناخن آشنایی داشته باشید تا بتوانید به خوبی کار کنید.

قسمت های مختلف ناخن

ناخن از سه لایه تشکیل شده است: لایه خارجی، میانی و داخلی. لایه خارجی ناخن، که به عنوان لایه اپیدرمیس شناخته می‌شود، شامل سلول‌های بسیار باریک و متراکم است. لایه میانی ناخن، که به عنوان لایه کریستا شناخته می‌شود، شامل بافت سفت و محکمی است که برای پشتیبانی از ناخن استفاده می‌شود. لایه داخلی ناخن، که به عنوان لایه پریونیکل شناخته می‌شود، شامل بافت نرمی است که برای تغذیه ناخن استفاده می‌شود.

بافت پریونیکل ناخن چیست؟

در کاشت ناخن، ناخن مصنوعی به صورتی شبیه به ناخن طبیعی بر روی ناخن طبیعی کاشته می‌شود. برای انجام این کار، باید ناخن طبیعی را به درستی تمیز کرده و سپس ناخن مصنوعی را با استفاده از چسب و مواد چسبنده دیگر روی ناخن طبیعی چسباند. به دلیل اینکه ناخن طبیعی در قسمت پایینی دارای بافت پریونیکل است که برای تغذیه ناخن استفاده می‌شود، باید در هنگام کاشت ناخن مصنوعی به این نکته توجه شود که مانعی برای تغذیه ناخن طبیعی ایجاد نشود.

در کل، برای انجام کاشت ناخن، باید با آناتومی ناخن آشنا باشید و با توجه به این نکات، اقدام به کاشت ناخن مصنوعی کنید.

شناخت کلی از شکل و آناتومی ناخن

ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند و در ناحیه کوچکی از نوک انگشتان دست و پا رشد می کنند. به ناخن های خود نگاه کنید و با توجه به توضیحاتی که در ادامه می خوانید با آناتومی و شکل کلی ناخن بیشتر آشنا شوید. شما به عنوان یک ناخن کار باید تمام قسمت های مربوط به آناتومی ناخن را به درستی بشناسید!

قسمت هایی از ناخن که مورد استفاده ناخن کار است.

آناتومی ناخن

ناحیه سفید رنگ بالای ناخن که با رشد کردن ناخن ها از انگشت بیرون می آید را معمولا با نام لبه آزاد ناخن (free edge) معرفی می کنند.

آناتومی ناخن مناسب ناخن کاران
آناتومی ناخن مناسب ناخن کاران

قسمت مرکز ناخن که معمولا رنگ آن با لبه آزاد ناخن متفاوت بوده و به انگشت نیز چسبیده است را صفحه ناخن (nail plate) می نامند.

پایین ترین قسمت ناخن که معمولا رنگ سفید و حالت هلالی دارد را ماهک ناخن (lunula) نامیده اند و آن هم به دلیل شباهت این قسمت از ناخن به هلال ماه است.

به پوست نازک و ظریفی که روی ماهک ناخن وجود دارد کوتیکول ( cuticle ) می گویند. کوتیکول از ناخن در برابر آلودگی و عفونت محافظت می کند.